דיאטה הרזיה בריאה ניקוי רעלים סגנון חיים תזונה בריאה

מיתוסים נפוצים בתזונה

1. פירות מכילים המון סוכר ומשמינים : לא נכון! הפירות אכן מכילים סוכר, אך

 

בצורה כזו שהגוף יודע איך להשתמש בו לאנרגיה זמינה בצורה טבעית וטובה. הסוכר הטבעי בפרי מגיע במעטפת של סיבים, מים, נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים ואינו משפיע על הגוף כמו שמשפיע הסוכר הלבן המעובד הנמצא בחטיפים וממתקים.
מחקרים רבים (מטה אנליזות = אוסף גדול של מחקרים וריכוז המסקנות מהם) מצאו כי צריכת פירות לא רק שאינה גורמת להשמנה ולעליה ברמות הסוכר בדם, אלא בדיוק להיפך ותזונה העשירה בפירות (כמובן על חשבון סוכר מעובד) יכולה לאזן רמות סוכר, לאזן יתר לחץ דם ולעודד הרזיה.
2. מומלץ להגביל את הפירות בתפריט לעד 3 ביום: לא נכון! כפי שנאמר בסעיף הקודם, פירות תורמים לבריאות ואינם גורמים להשמנה ולכן ניתן לאכול מהם ללא חשש.
3. כדי לרדת במשקל חובה להקפיד על תפריט של 1200-1500 קלוריות ביום: לא נכון! מחקרים מצאו כי דיאטות המגבילות קלורית לא עובדות לאורך זמן וכי קיימת עדיפות לתזונה בריאה ואיכותית על פני דיאטה המבוססת על חישוב קלורי בכדי לשמור על משקל תקין.
המלצה שלי: נסו להקשיב לתחושת הרעב והשובע שלכם, לסמוך על עצמכם ולא להתרגש או להיבהל אם ביום אחד אתם רוצים לאכול יותר וביום אחר פחות, זו הדרך הבטוחה להרזיה שגם תחזיק מעמד.
4. בננות גורמות לעצירות. לא נכון!  הסיבה שבננות יכולות לגרום לעצירות (כמו גם פירות אחרים) תהיה רק אם הן עדיין לא בשלות מספיק, או אם נאכלו בצירוף לא נכון, כמו לקינוח של ארוחה במקום על קיבה ריקה.
איך תדעו שהבננות בשלות? הן צריכות להיות צהובות לגמרי(ללא חלקים ירוקים) ועדיף שיהיו עליהן נקודות קטנות חומות – הבננה עצמה תהיה לבנה לחלוטין עם ריח טוב וטעם מתוק. זהו המצב האידיאלי לעיכול מושלם.
5. חובה לאכול ארוחת בוקר תוך שעה מהקימה : לא נכון! לאחר שנת הלילה, הגוף עדיין במצב של צום ובמצב של צום, בו הגוף לא עסוק בעיכול, הרבה מהאנרגיה הולכת לניקוי רעלים וריפוי. כל עוד אנו לא רעבים זהו סימן שהגוף עדיין לא פנוי לעיכול ומשקיע את מירב האנרגיה שלו בדברים אחרים (קחו לדוגמא מצב של מחלה, התיאבון שלנו יורד כי הגוף עסוק בריפוי).
ברגע שנרגיש רעב (שימו לב שלא מתבלבלים עם צמא, לכן בבוקר כן כדאי לשתות) – רק אז זהו הסימן שאנו מוכנים לעכל את המזון בצורה הטובה ביותר.
לכן בבוקר, אם לא רעבים – לא אוכלים! זה יכול להשתנות מבוקר לבוקר, אז תמיד להקשיב לגוף.
כמובן כמו תמיד, אין בדברים האמורים להוות תחליף לייעוץ מקצועי ובכל שינוי תזונתי יש להיוועץ ברופא.

לכל שאלה דברו איתי 052-3967105
שולחת הרבה אהבה, מיטל

אולי יעניין אותך גם